Výrobku v košíku: 0
Součet: 0 Kč
Obsah košiku
Vytvořit účet
Přihlásit
hlavní stránka o nás obchodní podmínky reference pro partnery kontakty
HLEDANÝ VÝRAZ:
Novinky    Akce 
Part number baterie/ adaptéru (kupř.: PA3107U-1BRS) nebo elektrické parametry adaptéru čili napětí a proud (kupř. 19v 3.42a)
 
NAJDI NOTEBOOK Výrobce/Zvolit typ             

Svetmovano:    Hlavní stránka

+420 774 35 08 07

E-mail

HesloNový zákazník
Zapomněli jste heslo stiskněte tady

GoPay

Repase baterií do notebooků

Repase baterií do notebooků je proces, při kterém jsou původní články vyměněny za nové, přitom zůstává zachován originální obal. Zároveň se při repasování baterie do notebooku provádí detailní úprava nastavení vnitřních parametrů v řídící elektronice – přepsání firmware interní elektroniky. Repase baterií do notebooků není činnost, kterou by běžný uživatel notebooku zvládl sám doma, proto ji v ČR provádí pouze pár specializovaných firem.

 

K čemu slouží repase baterií do notebooku?

Repase baterií do notebooků je opravení špatně fungující baterie. Provádí se zejména u baterií, které nevydrží dlouho nabité. Mají-li nové články vyšší kapacitu než původní, během přepsání firmware se nastaví tak, aby mohly plně využívat zvýšenou kapacitu baterie. Repasování staré baterie ale není ekonomičtější než koupě nové. I když svěříš repasování baterie profesionálům, kvalita repasované baterie nikdy nebude srovnatelná s novou baterií.

 

Co se děje při repasování baterie do notebooku?

Baterie k notebookům Li-ion ve svém nitru skrývají jednotlivé články. Během repase baterií do notebooků se baterie otevře, vadné články jsou vyměněny a původní obal repasované baterie do notebooku zůstane zachován. Repasované baterie k notebooku tak budou opět pasovat. Každý článek je v průběhu repase proměřen, aby bylo jisté, že fungují všechny jeho ochranné prvky – proti přehřívání, zkratu apod. Nalezený kaz je vyřešen tím, že je vadný článek vyměněn, a repasované baterie do notebooku jsou připraveny k použití.

 

Jak nakládat s repasovanou baterií?

Repasované baterie do notebooku lze používat úplně stejně jako baterie původní nebo nově zakoupené. Stejná jsou i pravidla pro údržbu, aby baterie zůstala dlouho funkční. Repasované baterii škodí extrémní teploty, je třeba dbát jak na skladování v optimální teplotě, tak na čistotu notebooku, aby se nepřehříval. Repasované baterie do notebooku sice obsahují ochranné prvky, ale doporučujeme je zbytečně nepřetěžovat. Nenechávej repasované baterie do notebooku úplně vybít, ani je dlouhodobě nepřebíjej. Dobíjej s mírou, dle potřeby.

 

Nové baterie – rychlejší a chytřejší než repasované baterie do notebooku!

Standardní repase baterií do notebooků s obvyklou kapacitou 4400 mAh stojí od 1400 Kč. To je vysoká cena, když uvážíš, že na Svetmovano.cz můžeš mít za necelých 900 Kč baterii úplně novou. Nová baterie v notebooku netrpí žádným mechanickým opotřebením, vnitřní články i venkovní kryt jsou v perfektním stavu. Repasování baterie probíhá dlouho, baterie se posílají specializovaným firmám, kde se repase baterií do notebooků může protáhnout až na několik týdnů. Vážně vydržíš bez baterie k notebooku čekat tak dlouho?

Repasovaní se ti v případě baterii do notebooku nevyplatí, tento proces je vhodný pro jiné typy akumulátorů. U nás můžeš sehnat levnější baterie k notebooku, které budou plnit funkci nové baterie. Na Svetmovano.cz můžeš mít novou baterii do notebooku ihned a za výhodnější cenu.