Výrobku v košíku: 0
Součet: 0 Kč
Obsah košiku
Vytvořit účet
Přihlásit
hlavní stránka o nás obchodní podmínky reference pro partnery kontakty
HLEDANÝ VÝRAZ:
Novinky    Akce 
Part number baterie/ adaptéru (kupř.: PA3107U-1BRS) nebo elektrické parametry adaptéru čili napětí a proud (kupř. 19v 3.42a)
 
NAJDI NOTEBOOK Výrobce/Zvolit typ             

Svetmovano:    Hlavní stránka

+420 774 35 08 07

E-mail

HesloNový zákazník
Zapomněli jste heslo stiskněte tady

GoPay

Čištění klávesnice u notebooku

Víš, že na klávesnici notebooku je až 5x víc bakterií než na záchodovém prkýnku? Přitom se jí při práci s notebookem neustále dotýkáš. Ruku na srdce, kdy jsi naposledy čistil svou klávesnici? Čištění klávesnice notebooku nepodceňuj a prováděj ho pravidelně. Svetmovano.cz tě na pár řádcích seznámí s řadou užitečných triků, které ti pomohou rychle se zbavit zaneřáděné klávesnice do notebooku.

Poradíme ti jak vyčistit klávesnici notebooku.

 

Specifika čištění klávesnice notebooku

Klávesnici ke stolnímu počítači lze vyčistit snadno – povytahuješ tlačítka, hodíš je do vody se saponátem a plochu pod nimi otřeš. U notebooků je to o dost komplikovanější. Tlačítka nemůžeš vytáhnout, nenávratně bys poškodil uchycovací systém, což už neopraví ani specializovaný servis. Jenže klávesnice pro notebook se čas od času vyčistit musí. Proč? Přeci kvůli tvému zdraví a životnosti klávesnice.

 

Nepodceňuj čištění klávesnice notebooku

Bakterie na klávesnicích notebooků způsobují celou škálu nakažlivých chorob. Kde se tam ty potvory vůbec berou? Z prstů se do klávesnice k notebooku neustále odlupují mikroskopické částečky kůže a s nimi špína. Lidé, kteří nad klávesnicemi kýchají nebo jedí, čistotě klávesnic taky moc nepřidají. Povrch klávesnice k notebooku je členitý a jen obtížně se čistí. Je to přímo semeniště bakterií.

Co s tím? Nezoufej, boj se špinavou klávesnicí není zdaleka ztracen.

 

Jak vyčistit klávesnici notebooku?

Nejprve bys měl vypnout notebook, jehož klávesnici se chystáš čistit, aby sis náhodnou kombinací tlačítek počítač nepřenastavil. Pak klávesnici vytáhni, obrať a opatrně vyklepej. Kdo je trochu manuálně zručný, nebude s tím mít problém. Pokud můžeš, profoukni klávesnici stlačeným vzduchem (např. značka Clean It), prodávaným v bombičkách s úzkou trubicí. K čištění klávesnice notebooku se prodávají taky speciální mini-vysavače do USB. Rozhodně to nezkoušej s klasickým luxem do domácnosti, je moc silný. Nakonec klávesnici otři hadříkem a čisticím prostředkem, který ji vydezinfikuje a odmastí.

 

Čištění klávesnice notebooku – další možnosti

Další možností čištění klávesnice notebooku je speciální hmota (např. značka Cyber Clean), která se vmáčkne do spár a při vytažení s sebou odnese i nečistoty. I ta v sobě obsahuje antibakteriální látky. Vůči elektronice je neškodná. Můžeš použít rovněž navlhčené ubrousky s dezinfekčními vlastnostmi. Základní postup jak vyčistit klávesnici notebooku jsi zvládl, ale co když je klávesnice pro notebook už tak špinavá, že jsou některá tlačítka nefunkční?

 

Možnost koupě nové klávesnice pro notebook

  • Myslíš, že už se tvá špinavá klávesnice do notebooku vyčistit nedá?

  • Přestává fungovat jedno nebo více tlačítek klávesnice k notebooku?

  • Používáš notebook po někom a chceš pracovat na své čisté klávesnici?

  • Svetmovano.cz má řešení: koupě nové klávesnice k notebooku.

  • Za skvělé ceny nabízíme spoustu klávesnic od nejoblíbenějších výrobců notebooků.

 

Vyměň špinavou klávesnici za čistou!

Nyní už víš jak vyčistit klávesnici notebooku a co dělat, když je čištění klávesnice k notebooku nemožné. Speciální vysavače, stlačený vzduch a přípravky na čištění klávesnice notebooku taky něco stojí. Zvaž, jestli už se ti rovnou vyplatí výměna klávesnice k notebooku za novou. Jsi aspoň trochu manuálně zručný? Pak pro tebe výměna klávesnice k notebooku nebude problém. Za pár stovek můžeš mít fungl novou klávesnici. Pokud tě trápí nečistota klávesnice do notebooku nebo nefunkční tlačítko, nečekej na nic a projdi si e-shop Svetmovano.cz. Svou novou klávesnici k notebooku najdeš právě tam.